DNI AKTYWNEGO ROZWOJU


Kliknij aby Pobrać Zgodę Na Udział w Evencie

Polska/Україна

Projekt, ma za zadanie zwrócić uwagę i pokazać, że sport i zabawa to nie tylko ruch ale świetne narzędzie do edukacji za pomocą, którego można integrować uczyć a przy okazji świetnie się bawić. Można również uczyć kompetencji i umiejętności społecznych, które stanowią podstawę do rozwoju społeczeństwa. Projekt kierowany do dzieci z terenu miasta Rzeszowa w wieku 6-11 lat z Polski i Ukrainy. Działania przeprowadzimy za pośrednictwem: 

Czterech Eventów edukacyjno-sportowych, dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku 6-11 lat z w dniach 20.10. - 04.11. 2022, na których po przez aktywność fizyczną będziemy integrować, promować postawy prozdrowotne w tym ukierunkowane na utrwalenie wiedzy na temat behawioralny (uzależnienia o Internetu, telefonu), uczyć współpracy czy komunikacji grup (max 20 dzieci w grupie) z wykorzystaniem zabaw i aktywności ruchowej. Event ma zgromadzić około 100-120 dzieci plus ich opiekunów jako obserwatorów (opiekunowie będą czerpać wiedzę poprzez obserwację aktywności dzieci i będą pośrednimi odbiorcami). 

Miejscem wydarzeń będą szkoły podstawowe z miasta Rzeszowa (SP nr 23 w Rzeszowie, SP nr 16 w Rzeszowie, SP nr 2 w Rzeszowie, ZSP nr 6 w Rzeszowie). Zajęcia będą prowadzone po zakończonej edukacji obowiązkowej w obiektach sportowych, które pomieszczą kilka grup dzieci (ok 100 osób.)

Przestrzeń eventu będzie podzielona na dwie części. Część pierwsza zostanie podzielona na kilka modułów. Grupy dzieci będą wymiennie realizować program na każdym module. Program będzie dopasowany do wielkości grupy oraz wieku dzieci. Do zajęć będę rekrutowane tylko grupy, do których uczęszczają dzieci z Ukrainy w celu integracji międzykulturowej. Część drugą poprowadzi fundacja ze wsparciem firmy ZIQA i jej strefą gier. Druga część również będzie podzielona na moduły. Grupy dzieci będą wymiennie realizować program na każdym module. Różnorodność gier i ich tematyka indywidualnie rozbudzają kreatywność i wspierają motorykę, zaś zespołowo tworzą przestrzeń i integrują jej uczestników, a przemyślana formuła strefy umożliwia korzystanie z niej również przez osoby z niepełnosprawnościami, czy też schorzeniami zdrowotnymi. 

Założenie promuje idee aktywnego spędzania czasu wolnego przeciwdziałając uzależnieniom behawioralnym. Do prowadzenia zajęć będą dopuszczeni tylko opiekunowie, którzy posiadają doświadczenie i mogą wykazać się informacją o braku ich wykazu w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. 

Czterech zajęć z dziećmi, które brały udział w evencie i ich opiekunami (spotkania – listopad 2022) Będzie to kontynuacja oraz rozszerzenie programu eventów. Jedno spotkanie po każdym z eventów (Jedna grupa 20 dzieci + opiekunowie). Jest to kontynuacja w formie wspólnych gier i zabaw, których celem będzie poprzez wzmocnienie relacji między dzieckiem, a dorosłym uświadomienie uzależnienia od telefonu oraz kompetencji i umiejętności społecznych jak integracja, komunikacja, współpraca czy motywacja. Warsztaty będzie prowadził opiekun posiadający wymagane kompetencje i doświadczenie, który poprowadzi zajęcia z zakresu uzależnień behawioralnych. 

Zajęcia będą odbywać się w godzinach popołudniowych w związku z tym zapewnimy dla każdego dziecka posiłek oraz napoje. 

Każde dziecko otrzyma również dyplom oraz medal za uczestnictwo w zmaganiach 

Zapewnimy również opiekunów, którzy będą tłumaczyć i wyjaśniać zasady w dwóch językach 


UWAGA !!!

Aby wziąć udział należy:

wypełnić zgłoszenie i nadesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

skontaktować się z nami nr tel. 500 048 842 lub 605 953 213

TERMINY EWANTÓW:

20. 10. 2022 - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23 W RZESZOWIE - 14.30 - 17.30 - godz.

21. 10 2022 - ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY Nr 6 W RZESZOWIE - 14.30 - 17.30 - godz.

26. 10 2022 - SP Nr 16 W RZESZOWIE - 14.30 - 17.30 - godz.

04. 11 2022 - SP Nr 2 W RZESZOWIE- 14.30 - 17.30 - godz.