MINI OLIMPIADA SZKOLNA - II EDYCJA


                                                                                                      

                                                                                       

W dniach 16-18 maja 2023 w Zespole Szkół Sportowych w Rzeszowie odbyła się II edycja Mini Olimpiady Szkolnej. Impreza przyciągnęła 1056 dzieci w wieku wczesnoszkolnym z 14 miejscowych szkół podstawowych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację FRUMIS i studentów Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej, którzy ochotniczo podjęli się roli wolontariuszy. Ich zaangażowanie i pomoc była bezcenna co sprawiło, że wydarzenie było pełne ciekawych animacji oraz niespotykanych i kreatywnych rozwiązań.

Celem imprezy było promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Podczas Mini Olimpiady, dzieci miały możliwość uczestniczenia w różnorodnych ćwiczeniach oraz grach i zabawach ruchowych, wykorzystujących naturalne umiejętności takie jak bieg, skok i rzut. W ramach wydarzenia dzieci miały również okazję rozwijać umiejętności komunikacji i współpracy, które są ważne dla rozwoju osobistego i społecznego. Impreza została objęta honorowym patronatem prezydenta miasta Rzeszowa Konrada Fijołka i wsparta także przez lokalne kluby sportowe, takie jak AKS Resovia Rzeszów, Developres Rzeszów i AZS UR Rzeszów. Wydarzenie miało na celu promowanie aktywnego trybu życia i zachęcenie do codziennej aktywności fizycznej oraz budowanie aktywnej społeczności i rozwijanie ważnych umiejętności u dzieci.

Każdy dzień to ponad dwie godziny ciągłych ćwiczeń i zabaw co sprawiło, że na twarzach dzieci pojawiło się zmęczenie ale i szczęście z wykonywanych działań ruchowych. Nagrodą za wysiłek był złoty medal oraz pamiątkowy dyplom dla każdego z uczestników. Możliwe było to dzięki ludziom, którzy zaufali nam wierząc, że ta inicjatywa jest słuszna i warta wsparcia.  


                 

PLIKI:

PROGRAM OLIMPIADY

REGULAMIN OLIMPIADY